Simms Challenger Insulated Jacket er designet for å takle de tøffeste værforholdene med letthet. Med vanntett konstruksjon og varmende PrimaLoft® Rise-isolasjon gir den overlegen beskyttelse mot kulde, uten å føles tung eller klumpete. Denne jakken kombinerer varme, komfort og bevegelsesfrihet, perfekt for fiskere og friluftsentusiaster som nekter å la været sette grenser.
Egenskaper
- Vanntett 2-lags Toray®-stoff med fullt tapede sømmer holder deg tørr, mens høyloftet PrimaLoft® Rise gir maksimal varme og er fôret med fukttransporterende polyester-taffeta.
- Isolert hette med treveis justering, designet for å tåle høy hastighet og kraftig regn.
- Justerbar, frittstående krage med mykt trikotfôr for ekstra varme og komfort. Sentrert glidelås beskyttet av en utvendig stormklaff med borrelås.
- Vertikal venstre brystlomme med fastmontert pusseklut for solbriller og glidelåslukking, samt en rett høyre brystlomme med glidelås.
- Vatterte håndvarmerlommer med glidelås og innvendige strammesnorer i livet, fôret med mykt trikot for ekstra varme.
- Modifisert ermekonstruksjon for økt komfort, med borrelåsjustering ved mansjettene.
- Rett frontkant med forlenget rygg for ekstra værbeskyttelse.
- Trykknappfester på hver skulder for å sikre sikkerhetspigger ved isfiske.
- Laget uten bruk av PFAs for et mer miljøvennlig valg.-
- Stoffteknologi: Yttermateriale – 2-lags Toray® 100 % nylon 70D vanntett med C0 DWR-behandling
Isolasjon – PrimaLoft® Rise: 133 g i kroppen, 100 g i ermene og kragen, 80 g i hetten
Fôr – 100 % polyester-taffeta